• Autocentrum Vyškov
 • Autopůjčovna Vyškov
 • Půjčovna obytných vozů
 • Pronájem dodávky
 • Pronájem rally vozu
 • Jiří Volf - rally

Duležité rady pro vás ! na co POZOR !

Pronájem obytného vozu www.obytnyvuz.cz

Půjčení obytného vozu se těší stále větší popularitě a nabídka je solidní. V naší půjčovně vám nabízíme každoročně kvalitní integrované, polointegrované a alkovnové vozy k pronájmu. Zde několik bodů na které se doporučujeme soustředit při pronájmu vozidel z našeho vozového parku.

Před pronájmem :

- najděte si vhodný obytný vůz co do půdorysu, velikosti a počtu sedadel s pasy a lůžek. Pro zimní provoz doporučujeme vozidla uzpůsobená pro mrazivé počasí (integrované vozy).

- rezervace vozu : letní dovolenou si rezervujte v předstihu, nejpozději v květnu, bývá půjčovna pro léto vyprodaná. Mějte přesné informace o termínu pronájmu = času vyzvednutí / přistavení a času vrácení / pick up servisu vozu, o alternativních řidičích vozu a případně o domácích mazlíčcích (vybavíme váš vůz starší sadou koberců, mohou nastat náklady na extra čištění). Je dobré předběžně vědět plánovaný počet ujetých kilometrů (naše půjčovna standardně kalkuluje 300 volných km / den pronájmu, které se sčítají počtem pronajatých dní, vyžadujeme kauci 30-40.000,- CZK/vozidlo na případné škody na vozidle nehrazené pojišťovnou (pozor ! pojišťovna nekryje škody z nedbalosti, spoluúčast, apod., kde doporučujeme sjednat vlastní osobní pojistnou smlouvu na tuto část) + vyžadujeme splacení plné sumy za pronájem vozidla předem. Před pronájmem je nutné vyplnit a podepsat nájemní smlouvu a zaslat kopie ŘP a OP nájemce a řidičů.

- nezapomeňte ! – dětské sedačky (ISOFIX často nebývá ve výbavě vozidel standardem), léky na nevolnost (obytné vozy se houpají více jak osobní), nabíječky (vozidla bývají vybavena auto – zásuvky 12v, USB a měničem 12V na 220v do 200-1000W) .

- seznamování s vozem : naplánujte si min 30minut na seznámení s vozem (informace o funkcích vozidla, obsluze, výbavě, provozu a úskalí řízení vozidla těchto rozměrů), při předání bude sepsán předávací protokol zachycující výchozí stav vozidla před pronájmem, jeho najeté kilometry a případná výchozí poškození vozu. Ideální jsou tašky nebo stohovatelné plastové krabice pro nastěhování. Sebou do vozidla potřebujete (mimo vašich osobních věcí také vlastní ložní prádlo, hygienické potřeby a osobní hygienu (rozměry postelí naleznete na www.obytnyvuz.cz u jednotlivých vozidel v popisu). Vozidla běžně obsahují: základní kuchyňské potřeby (nádobí, příbory, hrnce,…), provozní náplně, ½ vody v nádrži, chemii do WC, povinnou výbavu, dálniční známku ČR, hadice pro doplnění vody, kabely a adaptéry na připojení el. energie, nájezdové klíny, a vše ostatní potřebné pro standardní provoz vozidla.

Během pronájmu :

- Naložení vozidla : těžké věci dolů – zajistěte je proti pohybu (garáž, ukládací prostory v podlaze, plastové bedny, apod.). Ujistěte se, že všechny předměty jsou při jízdě zajištěné a na místě. Všechny dveře, okna a klapky musí být jak při jízdě, tak při opuštění vozu uzavřené, při jízdě se skútrem v garáži jej vždy upoutejte popruhy. POZOR na doložnost a celkovou váhu vozu (většina obytných vozu má doložnost jen okolo 450-550kg, český klient často vozidlo naplní před jízdou vodou, plnou nádrží, potravinami, zásoby na celou délku pronájmu a přeloží osobními věcmi, reálná váha vozu pak přesahuje 3,5t a tolerováno je zejména v Rakousku a Německu max. +10-15% jinak hrozí pokuty, či odstavení vozu)

- Nikdy nejezděte se zapnutým plynem na bombách, vozidla mají sice bezpečnostní ventil na lahvích, ale doporučujeme z venkovní strany uzavřít přímo tlakovou nádobu. Nikdy ve vozidle nebo okolo něj nekuřte nebo negrilujte (jak nebezpečí požáru, tak kontaminace vozidla zápachem je nebezpečná / nežádoucí a způsobí pro vás náklady na čištění).

-Vypouštějte pravidelně nádrž s odpadní vodou (má to vliv na spotřebu a jízdní vlastnosti vozu, dále riziko zápachu v létě), pravidelně vylévejte WC (zápach + riziko přetečení při jízdě). Vypouštění nádrží a WC – pouze na určených místech, do kanálů, obzvláště v Německu a Rakousku hrozí pokuty min. okolo 15-35,- EUR.

Optimální cestovní rychlost pro bezpečnost a spotřebu do 120km/h. Jste na dovolené, ne na útěku:-) Pozor ! na boční vítr a předjíždění např. kamionů (vozidlo svou obrovskou boční plochou bude tahat k předjížděnému kamionu/autobusu a naopak)

JÍZDA S CARAVANEM: Počítejte s delší brzdnou drahou, zejména u naloženého vozu. Při jízdě i couvání dlouhá zadní převislá část nadbíhá, při prudkém zatočení je třeba počítat s větším rádiusem zadních rohů vozu. Prosím používejte parkovací čidla nebo COUVACÍ KAMERU při velmi pomalém couvání z důvodu reakce.

Komplikovaná jsou velká města z důvodu provozu, nedostatku parkovacích míst a úzkých komunikací. Vyhledávejte parkování před vjezdem do metropolí (nejlépe zaparkujete tam, kde jsou vyhrazená místa pro obytné vozy nebo autobusy a dodávky). Ve většině zemí platí, že když vytáhnete z vozu židli nebo markýzu = KEMPUJETE. Ideální je se zeptat například policisty, zda zvolené místo je bezpečné a OK pro parkování, či nocování ve voze.

CAMPOVÁNÍ: Vozidlo postavte pokud možno na rovnou plochu nebo vyrovnejte nájezdovými klíny (důležité pro odtok sifonů a funkčnost lednice a satelitu), při opouštění vozu zajistěte vozidlo, zasuňte markýzu, apod.

Před odjezdem odpojte přípojky vody a elektriky a očistěte markýzu a důkladně ji vysušte. Je třeba vypustit odpadní nádrže a WC. Ujistěte se, že vše je řádně uloženo a zabezpečeno pro jízdu.

Při vrácení vozu a po skončení pronájmu :

- na vrácení naplánujte min. 15-20 minut a proveďte jeho kontrolu před vrácením, zda jste ve vozidle něco nezapomněli, či jste do vozidla nezapomněli vrátit část jeho výbavy. Informujte pronajímatele o závadách, poškozeních a problémech s vozidlem. Vozidlo vracíte dotankované do 100% palivové nádrže, bez náplní WC a odpadní nádrže, uklizené zevnitř – znečištění / nepořádek ve vozidle a jeho odstranění se strhává z kauce. Kauce vám bude předána nebo převedena na účet až po kompletní kontrole a vyčištění vozidla do několika dnů.

Dále možnost zapůjčení :
- skůtry, kola, koloběžky, ostatní hračky
- zahradní nábytek
- centrála/generátor, a ostatní.

Pronájem obytného vozu Itineo

Obytný vůz Itineo JB 740

Pronajměte si prostorný luxusní karavan Itineo JB 740, se kterým můžete vyrazit třeba až na konec světa.

 • luxusní pro 4-5 nebo až 5-6 osob
 • sprcha s teplou vodou
 • kuchyňka (sporák, 3 komb. lednička)
 • 2 ložnice, splachovací WC
 • klimatizace včetně topení
 • markýza, garáž na skútr, nosič na 4 kola
 • a mnoho dalšího vybavení...

K obytnému vozu si můžete zapůjčit také skútr Peugeot Speedfight 2. Ideální na výlety do okolí, vejde se přesně do garáže v karavanu.

Servis karavanů všech značek

Servis obytných vozů

Potřebujete opravit, zrenovovat
či pravidelně servisovat váš obytný vůz? Využijte náš specializovaný servis!

Prodej obytných vozů & poradenství

Prodej karavanů

Zatoužili jste po absolutní svobodě? Rádi vám pomůžeme vybrat a vybavit váš vlastní karavan.