• Autocentrum Vyškov
 • Autopůjčovna Vyškov
 • Půjčovna obytných vozů
 • Pronájem dodávky
 • Pronájem rally vozu
 • Jiří Volf - rally

Duležité rady pro vás ! na co POZOR !

Pronájem obytného vozu www.obytnyvuz.cz

Naše modely :

Itineo 700 – kompaktní 7m vůz, pro 5 člennou rodinu se zimní úpravou.

Itineo 740 – luxusní 7,5m dlouhý vůz, pro 4-5 člennou rodinu se zimní úpravou.

Itineo 740 – luxusní 7,5m dlouhý vůz, pro 4-7 člennou rodinu.

VW Amarok – PickUP nastavba na osobním voze – 5,5m dlouhý vůz, pro 2-5 člennou rodinu.

a charterové vozy naší půjčovny…. Dle individuální nabídky.

Pronájem obytného vozu od www.OBYTNYVUZ.cz

Půjčení obytného vozu se těší stále větší popularitě a naše nabídka je solidní. V naší půjčovně vám nabízíme každoročně hlavně kvalitní integrované, ale i charterové polointegrované a alkovnové vozy k pronájmu. Zde několik bodů na které se doporučujeme soustředit při pronájmu vozidel z našeho vozového parku.

Před pronájmem :

- najděte si vhodný obytný vůz co do půdorysu, velikosti a počtu sedadel s pasy a lůžky. Pro zimní provoz doporučujeme vozidla uzpůsobená pro mrazivé počasí (integrované vozy jsou k těmto účelům ideální).

- rezervace vozu : letní dovolenou si rezervujte v předstihu, u nás nejpozději v dubnu/květnu, v létě je převážně naše nabídka vyprodaná. Mějte přesné informace o termínu pronájmu = času vyzvednutí / přistavení a času vrácení / pick-up servisu vozu, o alternativních řidičích vozu a případně o domácích mazlíčcích (vybavíme váš vůz starší sadou koberců, upozornění – mohou nastat náklady na extra čištění). Je dobré předběžně vědět plánovaný počet ujetých kilometrů (naše půjčovna standardně kalkuluje 300 volných km / den pronájmu, které se sčítají počtem pronajatých dní, vyžadujeme kauci 40.000,- CZK/vozidlo na případné škody na vozidle nehrazené pojišťovnou (pozor ! pojišťovna nekryje škody z nedbalosti, spoluúčast, apod.) Zde doporučujeme sjednat vlastní osobní pojistnou smlouvu na tuto část nehrazených pojišťovnou. Www.obytnyvuz.cz vyžaduje splacení plné sumy za pronájem vozidla předem. Před pronájmem je nutné vyplnit a podepsat nájemní smlouvu a zaslat kopie ŘP a OP nájemce a alternativních řidičů.

- nezapomeňte ! – dětské sedačky (ISOFIX často nebývá ve výbavě vozidel standardem), léky na nevolnost (obytné vozy se houpají více jak osobní), nabíječky (vozidla bývají vybavena auto – zásuvky 12V, USB a měničem 12V na 220v s výkonem 200-1000W) .

- seznamování s vozem : naplánujte si min 30minut na seznámení s vozem (informace o funkcích vozidla, obsluze, výbavě, provozu a úskalí řízení vozidla těchto rozměrů), při předání bude sepsán předávací protokol zachycující výchozí stav vozidla před pronájmem, jeho najeté kilometry a případná výchozí poškození vozu. Ideální jsou tašky nebo stohovatelné plastové krabice pro nastěhování. Sebou do vozidla potřebujete (mimo vašich osobních věcí také vlastní ložní prádlo, hygienické potřeby a osobní hygienu (rozměry postelí naleznete na www.obytnyvuz.cz u jednotlivých vozidel v popisu).

Vozidla obsahují:

Doklady k vozu, základní kuchyňské potřeby (nádobí, příbory, hrnce, hadry, mycí prostředky, utěrky, apod…), běžné provozní náplně, min. ½ vody v nádrži, chemii do WC, povinnou výbavu + vesty, včetně lékárničky (při použití koupit novou), dálniční známku ČR, hadice pro doplnění vody, kabely a adaptéry na připojení el. energie, nájezdové klíny, a vše ostatní potřebné pro standardní provoz vozidla. Asistenční karta EU + Havarijní pojištění + Servisní knížka + 1x klíč k vozu + Zelená karta – povinné ručení. Návod k obsluze, Hasící přístroj, Náhradní žárovky – pojistky, Rezerva + Hever, klíč na kola, šroubovák. Vybavení: Lopatka + smetáček, Nájezdové (vyrovnávací) klíny, 2x Odpadkový koš. Markýza, Víceúčelový kbelík s odkapávačem, Klika na ovládání markýzy

Sada 6 ti osob – sada talířů, krájecí prkénko, struhadlo, sada příborů, nůž 3 ks, vařečka, Kompotová miska, otvírák, obracečka, skleničky, naběračka, sklenička na víno/šampus, sada cedníku a misek skládací, hrneky, vybavení koupelny + WC, toaletní papír pro chem. WC, kapalina WC.

Během seznámení s vozem se soustřed´te nebo informujte zejména na tyto body:

- stav PHM, čerpání PHM a Adblue, obsluha ovládacího panelu, bojleru a topení, couvací kamera, clony čelního skla

- čerpání čisté vody / vypouštění odpadní vody / obsluha odpadu WC / funkčnost zástěny v koupelně / funkčnost sprchy

- zapojení do sítě 220V

- uchycení kol na nosiče (POZOR ať nepoškodíte garáž nebo zadní stěnu vozu)

obsluha PB lahve / obsluha vařiče / obsluha lednice / kontrola krycího skla vařiče+dřezu (POZOR nezavírat pokud je vařič horký)

obsluha markýzy, kliky a uchycení

obsluha stavitelného stolu

obsluha oken + funkčnost / obsluha a kontrola okenních clon

Během pronájmu :

- Naložení vozidla : těžké věci dolů – zajistěte je proti pohybu (garáž, ukládací prostory v podlaze, plastové bedny, apod.). Ujistěte se, že všechny předměty jsou při jízdě zajištěné a na místě. Zabráníte tak nebezpečí a škodám ve vozidle. Všechny dveře, okna a klapky musí být jak při jízdě, tak při opuštění vozu uzavřené. Markýzu vždy jak na jízdu, tak na noc či opuštění vozu stáhněte, může přijít silný déšť či bouře a vznikne zbytečná škoda, kterou nehradí z důvodu nedbalosti, žádná pojistná smlouva. Při jízdě se skútrem v garáži jej vždy pevně upoutejte popruhy.

POZOR na doložnost a celkovou váhu vozu (většina obytných vozu má doložnost jen okolo 450-550kg, český klient často vozidlo naplní před jízdou vodou, plnou nádrží, potravinami, zásoby na celou délku pronájmu a přeloží osobními věcmi, reálná váha vozu pak přesahuje 3,5t a tolerováno je zejména v Rakousku a Německu max. +5-10% jinak hrozí vysoké pokuty, či odstavení vozu)

NIKDY nejezděte se zapnutým plynem na bombách, vozidla mají sice bezpečnostní ventil na lahvích, ale doporučujeme z venkovní strany uzavřít přímo tlakovou nádobu. Nikdy ve vozidle nebo okolo něj nekuřte nebo negrilujte blízko (jak nebezpečí požáru, tak kontaminace vozidla zápachem je nebezpečná / nežádoucí a způsobí pro vás náklady na čištění).

- Vypouštějte pravidelně nádrž s odpadní vodou (má to vliv na spotřebu/jízdní vlastnosti vozu, dále riziko silného zápachu nádrže v létě), pravidelně vylévejte WC (zápach/riziko přetečení při jízdě). Vypouštění nádrží a WC – pouze na určených místech (do kanálů, obzvláště v Německu a Rakousku hrozí pokuty min. 15-50,- EUR).

Optimální cestovní rychlost pro bezpečnost a spotřebu je do 120km/h. Jste na dovolené, ne na útěku:-) Pozor ! na boční vítr a předjíždění např. kamionů (vozidlo svou obrovskou boční plochou bude tahat k předjížděnému kamionu/autobusu a naopak, pozor na výjezdy z tunelů a na mosty – nárazový vítr způsobuje kolizní situace)

JÍZDA S CARAVANEM: Počítejte s delší brzdnou drahou, zejména u naloženého vozu. Při jízdě i couvání dlouhá zadní převislá část nadbíhá, při prudkém zatočení je třeba počítat s větším rádiusem zadních rohů vozu. Prosím používejte parkovací čidla nebo COUVACÍ KAMERU při couvání z důvodu reakční doby vás řidiče.

Komplikovaná jsou velká města z důvodu provozu, nedostatku parkovacích míst a úzkých komunikací. Vyhledávejte parkování před vjezdem do metropolí (nejlépe zaparkujete tam, kde jsou vyhrazená místa pro obytné vozy nebo autobusy a dodávky – stadiony, park and ride parkoviště, tzv. Stelplatz nebo sportovní areály). Ve většině zemí platí, že když vytáhnete z vozu židli nebo markýzu = KEMPUJETE!. Ideální je se zeptat například policisty, zda zvolené místo je bezpečné a OK pro parkování, či nocování ve voze.

KEMPOVÁNÍ: Vozidlo postavte pokud možno na rovnou plochu nebo vyrovnejte nájezdovými klíny (důležité pro odtok sifonů a funkčnost lednice/satelitu/čerpadla), při opouštění vozu zajistěte vozidlo, zasuňte vždy markýzu, vypněte čerpadlo s vodou a světla, atd.

Před odjezdem odpojte přípojky vody a elektriky a očistěte markýzu od listí/jehličí a důkladně ji vysušte. Je třeba vypustit odpadní nádrže a WC. Ujistěte se, že vše je řádně uloženo a zabezpečeno pro jízdu jako stoly, skříňky, šuplíky pod dřezem i včetně vašich dětí v sedačkách :-) .

Při vrácení vozu a po skončení pronájmu :

- na vrácení naplánujte min. 15-30 minut a proveďte jeho kontrolu před vrácením, zda jste ve vozidle něco nezapomněli, či jste do vozidla nezapomněli vrátit část jeho zapůjčené nebo čištěné výbavy.

Informujte pronajímatele o závadách, poškozeních a problémech s vozidlem když vzniknou. Vozidlo vracíte dotankované do 100% palivové nádrže a AdBlue, bez náplní WC a odpadní nádrže, uklizené zevnitř – znečištění / nepořádek ve vozidle a jeho odstranění se strhává automaticky z kauce. Kauce vám bude předána nebo převedena na účet až po kompletní kontrole a vyčištění vozidla v našem servisu do několika 10 dnů.

Dále možnost zapůjčení za poplatek:  skůtr, kola, koloběžky, ostatní hračky, zahradní nábytek, 2000W centrála/generátor, a vše ostatní potřebné po dohodě.

Dálniční známky a poplatky v EU:

www.tolls.eu/cs/  

www.adac.de/reise_freizeit/maut/dedaulit.asp x

Vyhledávač trajektů:

www.affery.cz

Vyhledávač tras:

www.map24.com/cz/

www.google.cz/maps/

www.mapy.cz

Vyhledávač kempů v ČR:

www.camp.cz

www.dokempu.cz

www.caravan24.cz

Vyhledávač kempů v ČR:

https://www.bezkempu.cz/

Vyhledávač kempů v EU:

www.cs.camping.info

www.eurocampings.co.uk

www.fendt-caravan.com

www.cz.campingcompass.com

www.leadingcampings.com/

www.camping.hr

Vyhledávač Stellplatz:

www.reisemobil-international.de 

www.meinwomo.net/stellplaetze/

EU karavanové stání:

www.campercontact.com/en 

www.stellplatz.info/www.promobil.de/stellplatzsuche/

Pokud se stane jakákoliv vyjímečná nestandardní okolnost (nehoda, zdržení, poškození, krádež, znečištění, porucha, apod.) informujte neprodleně pronajimatele na tel. +420602145451 abychom věc dokázali řesit a přizpůsobit se ji okamžite pokud taková vec nastane. Děkujeme že využijete naši půjčovnu. Team www.obytnyvuz.cz

Vozy mají standardně stanovistě v naší provozovně Vyškov Tovární 803/8b, 68201, jejich pickup a dropoff servis je spoplatněný.  V areálu si můžete zaparkovat zdarma vaše auto a nechat si jej profesinálně servisovat nebo třeba vyšistit v našem servisu (standardní vysátí ziskáte jako bonus k pronájmu po objednaní při předání vozu) 

Pronájem obytného vozu Itineo

Obytný vůz Itineo JB 740

Pronajměte si prostorný luxusní karavan Itineo JB 740, se kterým můžete vyrazit třeba až na konec světa.

 • luxusní pro 4-5 nebo až 5-6 osob
 • sprcha s teplou vodou
 • kuchyňka (sporák, 3 komb. lednička)
 • 2 ložnice, splachovací WC
 • klimatizace včetně topení
 • markýza, garáž na skútr, nosič na 4 kola
 • a mnoho dalšího vybavení...

K obytnému vozu si můžete zapůjčit také skútr Peugeot Speedfight 2. Ideální na výlety do okolí, vejde se přesně do garáže v karavanu.

Servis karavanů všech značek

Servis obytných vozů

Potřebujete opravit, zrenovovat
či pravidelně servisovat váš obytný vůz? Využijte náš specializovaný servis!

Prodej obytných vozů & poradenství

Prodej karavanů

Zatoužili jste po absolutní svobodě? Rádi vám pomůžeme vybrat a vybavit váš vlastní karavan.